Mam licówki kompozytowe na zębach – jak je usunąć

Być może zastanawiasz się: “Mam licówki Composite na zębach – jak je usunąć?”. Cóż, zależy to od rodzaju licówek, które posiadasz. Możesz wybrać spośród licówek kompozytowych No-prep, BioClear lub Direct. Jeśli masz licówki BioClear, powinieneś zastosować te same procedury, co osoby posiadające bezpośrednie licówki kompozytowe. W ten sposób możesz łatwo usunąć swoje licówki i cieszyć się nowym uśmiechem!

No-prep

Jeśli szukasz niedrogiego, szybkiego sposobu na poprawę wyglądu swojego uśmiechu, możesz rozważyć założenie na swoje zęby licówek kompozytowych no-prep. Licówki te są umieszczane bezpośrednio na szkliwie zęba i mogą trwać od pięciu do siedmiu lat, choć niektórzy producenci twierdzą, że znacznie dłużej. Możesz zdecydować się na całkowite usunięcie licówek no-prep lub na ich naprawę i ponowne przyklejenie do zęba.

W tym przypadku pacjent z zębem stożkowym przednim został poddany minimalnie inwazyjnym uzupełnieniom adhezyjnym i licówkom kompozytowym no-prep. Ponieważ żywice kompozytowe nie są w stanie odtworzyć wyglądu tych zębów, do leczenia zastosowano porcelanę skaleniową. Materiały te zapewniają doskonałe właściwości optyczne, a jednocześnie są wystarczająco cienkie, aby dopasować się do naturalnego wyglądu struktury zęba. Licówka kompozytowa no-prep nie będzie wymagała wrażliwości zębów podczas leczenia, co jest zaletą dla pacjentów z wrażliwymi zębami.

Jeśli Twoje podłoże zębowe stało się zbyt ciemne, licówki no-prep nie są dla Ciebie dobrym wyborem. Są one w stanie zamaskować zmiany koloru tylko o dwa odcienie powyżej skali, a do usunięcia obszarów retencyjnych lub stworzenia poziomej osi wprowadzenia licówki wymagana jest niewielka preparacja stomatologiczna. Dzięki temu lekarz stomatolog może uzyskać licówkę w krótszym czasie i nadal zapewnić doskonałe rezultaty.

Bezpośredni kompozyt

Jeśli miałeś naprawione zęby za pomocą licówek kompozytowych, możesz zastanawiać się, jak usunąć licówki kompozytowe. Zabieg ten polega na usunięciu cienkiej warstwy szkliwa zębów, co umożliwia lekarzowi przyklejenie licówki. Ponieważ proces ten wymaga mniejszego przygotowania Twoich naturalnych zębów, możesz w każdej chwili usunąć licówki kompozytowe na swoich zębach. Ponadto ich usunięcie jest znacznie łatwiejsze niż usunięcie licówek porcelanowych.

Licówki kompozytowe są wykonane z żywicy kompozytowej i wyrzeźbione bezpośrednio na Twoich zębach. Po przyklejeniu do zębów są one utwardzane światłem o wysokiej intensywności. Po tym zabiegu należy regularnie dbać o higienę jamy ustnej. W przypadku problemów z zębami po zabiegu dentysta może pokazać, jak prawidłowo szczotkować i nitkować zęby. Konieczne jest również regularne odwiedzanie stomatologa w celu kontroli jakości nowych licówek.

Licówki kompozytowe to świetny sposób na poprawę Twojego uśmiechu. Jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swoich zębów, licówki kompozytowe można zdjąć i wymienić bez naruszania naturalnej struktury zębów. Po ich wykonaniu będziesz musiał je wypolerować, aby upewnić się, że są odpowiednio oszlifowane. W przeciwieństwie do licówek porcelanowych, licówki kompozytowe są doskonałym wyborem dla wielu pacjentów, ponieważ są mniej inwazyjne, szybsze do zastosowania i odwracalne, a także bardziej przystępne cenowo. Z drugiej strony, wypełnienia kompozytowe nie są trwałe i mogą wymagać wymiany.

BioClear

Dentysta może zastosować licówki kompozytowe BioClear na Państwa zęby z różnych powodów. Ten uzupełniający zabieg stomatologiczny pokrywa widoczną część zęba i chroni go przed dalszymi uszkodzeniami. Licówki kompozytowe BioClear mogą skorygować wiele problemów kosmetycznych, takich jak przebarwienia, małe zęby i plamy. Procedura ta zapewnia również długotrwałe wykończenie. Licówki te są wykonane z materiału, który zużywa się w takim samym tempie jak szkliwo na Twoich zębach.

Sam zabieg jest stosunkowo prosty. Licówki BioClear są nieinwazyjne i odwracalne. Tradycyjne licówki wymagają usunięcia szkliwa zębów i nie można ich usunąć po nałożeniu. Dodatkowo, licówki BioClear mogą nie wymagać zastosowania znieczulenia. Te plusy i minusy zostały przedstawione w kolejnych punktach. Należy pamiętać, że licówki kompozytowe BioClear nie zastępują licówek porcelanowych.

Procedura jest stosunkowo prosta i polega na owinięciu wokół zęba przezroczystej plastikowej matrycy. Następnie wstrzykuje się materiał kompozytowy w postaci żelu i wmasowuje się go w ząb w celu uzyskania jak najlepszego połączenia. Następnie lekarz stomatolog wstrzykuje płynny materiał kompozytowy lub zwykły materiał kompozytowy do puli płynnego materiału kompozytowego. Po nałożeniu materiału kompozytowego lekarz nałoży na zęby licówki. Założenie licówek kompozytowych BioClear na zęby zajmie kilka wizyt.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane