Jak usunąć żółte zęby u dziecka

Co powoduje żółte zęby u dzieci? Pokarmy o wysokiej zawartości pigmentu mogą powodować żółknięcie zębów. Chociaż nie jest to szkodliwe samo w sobie, może nasilić proces żółtego zabarwienia, zwłaszcza jeśli dzieci są narażone na kontakt z tymi pokarmami przez dłuższy czas. Co więcej, zęby dzieci tworzą nowe warstwy szkliwa, co sprawia, że są bardziej podatne na przebarwienia od pokarmów. Aby temu zapobiec, rodzice powinni ograniczyć ilość wysoko pigmentowanych pokarmów spożywanych przez ich dzieci.

Węgiel aktywny

Węgiel aktywny może pomóc wybielić zęby dziecka bez użycia ostrych środków chemicznych. Można go nakładać na zęby opuszkiem palca lub szczoteczką do zębów i należy go pozostawić w ustach przez trzy minuty. Dzieci nie powinny stosować węgla aktywnego na otwarte rany lub wrzody w jamie ustnej. Materiały stomatologiczne mogą nie być tak odporne na przebarwiające działanie węgla drzewnego. Węgiel aktywny można kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub online.

Węgiel aktywny jest produkowany poprzez poddanie węgla drzewnego działaniu wysokiej temperatury. Proces ten obejmuje również aktywację parą wodną. Węgiel aktywny jest bardzo chłonny, jeden gram ma powierzchnię jedenastu kortów tenisowych. Ma złożoną strukturę, dzięki czemu skutecznie wyciąga z organizmu duże ilości chemikaliów i innych substancji. Ze względu na zdolność do wyciągania chemikaliów z organizmu, węgiel aktywny może również przyciągać dużą ilość bakterii i cząsteczek.

Węgiel aktywny jest popularnym naturalnym produktem do wybielania zębów, który ma wiele udowodnionych korzyści. Chociaż ADA nie popiera tej metody, jest ona bezpieczna do stosowania u dzieci. Produkty z węglem aktywnym nie są bezpieczne do stosowania długoterminowego i mogą uszkodzić szkliwo zębów. Jeśli masz obawy co do bezpieczeństwa stosowania węgla aktywnego do wybielania zębów, skonsultuj się ze swoim dentystą. Może on również omówić alternatywne metody wybielania zębów.

Węgiel aktywny jest skuteczny w wiązaniu toksyn w jamie ustnej. Najlepiej zażyć go zaraz po spożyciu substancji. Jego działanie jest najbardziej skuteczne, gdy zażyje się go w ciągu 30 minut od spożycia substancji. Podobnie, węgiel aktywny nie powinien być przyjmowany w ciągu kilku godzin od spożycia witamin lub leków. Metoda ta nie jest zalecana do przewlekłego stosowania, więc nie próbuj jej u swojego dziecka!

Olej kokosowy

Dla niektórych osób wybielanie zębów olejem kokosowym to codzienny rytuał. Istnieją jednak inne sposoby, aby uzyskać bielsze zęby, w tym wybielające pasty do zębów. Możesz również spróbować wymachiwania olejem kokosowym na zębach swojego dziecka kilka razy w tygodniu. Korzyści z używania oleju kokosowego do wybielania zębów są liczne i prawdopodobnie zaimponują Twojemu dziecku! Ten domowej roboty środek może być stosowany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Olej kokosowy może usunąć płytkę nazębną i zapalenie dziąseł. Zapalenie dziąseł to stan zapalny dziąseł. Jeśli nie jest leczone, zapalenie dziąseł może prowadzić do choroby przyzębia, która jest główną przyczyną utraty zębów u dorosłych. Wyciąganie zębów dziecka za pomocą oleju kokosowego może również pomóc pozbyć się nieświeżego oddechu. Ciągnięcie oleju kokosowego jest bezpieczne i łatwe w użyciu, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych ani nie ma smaku jak inne oleje.

Innym naturalnym środkiem na usunięcie żółtych zębów u dzieci jest wyciąganie oleju. Pociąga olej polega na zamiataniu łyżeczką oleju kokosowego wokół ust. Proces ten ma pomóc w wybieleniu zębów poprzez usunięcie płytki nazębnej, która jest odpowiedzialna za żółty wygląd. Udowodniono jednak, że metoda ta pomaga zapobiegać zapaleniu dziąseł, zwalcza nieświeży oddech i zapobiega powstawaniu ubytków. Tak więc, jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu żółtych zębów, ten naturalny środek pomoże.

Najpopularniejszym sposobem wykorzystania oleju kokosowego do wybielania zębów jest oil pulling. Wystarczy, że użyjesz łyżki stołowej oleju kokosowego i będziesz nim zamiatać wokół ust przez około dwadzieścia minut. Upewnij się, że nie gargulujesz olejem, ponieważ może to spowodować zatkanie zlewu! Następnie przepłucz usta ciepłą wodą. Kontynuuj wykonywanie tej czynności raz dziennie lub dwa razy w tygodniu, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Szczotkowanie po każdym posiłku

Szczotkowanie zębów dziecka po każdym posiłku może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia żółtych zębów. Wiele pokarmów o wysokiej zawartości pigmentu może przebarwiać zęby. Podczas gdy większość z tych pokarmów jest nieszkodliwa, powodują one przebarwienia, ponieważ szkliwo dziecka wciąż się rozwija. Ponadto, dzieci, które nie myją często zębów, mogą skończyć z płytką nazębną i zapaleniem dziąseł na zębach. Rozwiązaniem jest nauczenie dziecka dobrych praktyk higieny jamy ustnej we wczesnym okresie życia.

Oprócz regularnego szczotkowania zębów po posiłkach, Twoje dziecko powinno również odwiedzać dentystę co sześć miesięcy. Regularne wizyty u dentysty pomogą we wczesnym wykryciu wszelkich potencjalnych problemów z jamą ustną. Wczesne wykrycie problemów z zębami pozwoli uratować całą strukturę zębów dziecka. Ponadto żółte zęby dziecka mogą być wynikiem zaburzenia genetycznego znanego jako dentinogenesis imperfecta. W takich przypadkach dzieci z tą chorobą mają rodzica, który cierpi na tę samą przypadłość. Uzyskanie właściwej diagnozy od stomatologa jest konieczne, aby upewnić się, że nic innego nie jest przyczyną żółtych zębów u Twojego dziecka.

Poza złymi nawykami w zakresie higieny jamy ustnej, żółte zęby dziecka mogą być również spowodowane przez pokarmy takie jak sole metaliczne, suplementy żelaza i skoncentrowane formuły instant zmieszane z wodą fluoryzowaną. Osoby ze słabym szkliwem mogą również cierpieć z powodu żółtych zębów. Ale certyfikowany dentysta dziecięcy może pomóc odwrócić te skutki i utrzymać perłowe biele Twojego dziecka w jasności. Więc, po co czekać? Zacznij już dziś. Upewnij się, że nauczyłeś swoje dziecko o znaczeniu regularnego szczotkowania i dbania o zęby.

W ciągu dnia szkolnego konieczne jest mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Nawet dzieci w wieku szkolnym nie mogą szczotkować zębów po każdym posiłku, ale szczotkowanie przynajmniej dwa razy dziennie to wystarczające minimum, aby zapobiec próchnicy i chorobom przyzębia. I pamiętaj, magiczna liczba to dwie minuty! Musisz być konsekwentna w przestrzeganiu rutyny higieny jamy ustnej swojego dziecka! Jeśli nie będą szczotkować zębów po każdym posiłku, będą się spieszyć, aby dostać się do zabawy.

Unikanie pokarmów i napojów o wysokiej zawartości cukru

Możesz zapobiec rozwojowi żółtych zębów u swojego dziecka, ograniczając ilość spożywanych przez nie słodkich przekąsek i napojów. Częstotliwość ich spożywania również odgrywa rolę w przebarwieniach. Unikanie coli, soków i napojów dla sportowców może sprawić, że zęby Twojego dziecka będą białe i zdrowe. Niektóre soki owocowe zawierają chromogeny, które barwią zęby. Unikanie tych napojów i spożywanie wody jest dobrym sposobem na zachowanie białych zębów.

Możesz także zapobiec przebarwieniu zębów u dziecka, ucząc je dobrych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej. Dzieci mogą nauczyć się dobrych nawyków, obserwując Cię i modelując dobre nawyki w zakresie higieny jamy ustnej. Do mycia zębów używaj szczoteczki dla dzieci i miękkiej ściereczki. Pamiętaj też o unikaniu słodzonych pokarmów i napojów, ponieważ mogą one prowadzić do ubytków i próchnicy. Możesz również kupić timer do szczoteczki do zębów dziecka, aby szczotkowanie stało się zabawą!

Innym sposobem na usunięcie żółtych zębów u dziecka jest ograniczenie ilości cukrowych pokarmów i napojów, które dziecko spożywa. Cukrowe napoje są notorycznie karmione bakteriami, które powodują ubytki i próchnicę. Jeśli więc nie chcesz, aby Twoje dziecko nabawiło się ubytków i próchnicy, ogranicz jego słodkie przekąski do deserów po głównych posiłkach i myj zęby co najmniej 30 minut po ich spożyciu.

Oprócz ograniczania spożycia słodkich napojów i pokarmów, powinnaś również zniechęcać dziecko do spania z butelką mleka. Mleko zawiera cukry i mleko, które sprzyjają rozwojowi bakterii w jamie ustnej. Powinieneś także jak najwcześniej nauczyć dziecko dobrych nawyków szczotkowania zębów. Upewnij się, że dziecko wypluwa pastę do zębów, aby uniknąć jej połknięcia, co może skutkować żółtymi zębami.

Paski wybielające

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie żółtych zębów z ust dziecka jest profilaktyka. Powiedzenie “Uncja zapobiegania jest warta funta kłaków” jest prawdziwe nawet jeśli chodzi o zęby Twojego dziecka. Nauczenie dobrych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej pomoże zapewnić, że zęby Twojego dziecka pozostaną białe i zdrowe przez całe jego życie. Regularne stosowanie pasków wybielających to prosty sposób, aby pomóc zębom dziecka uzyskać odpowiedni kolor bez wydawania dużych pieniędzy.

Paski wybielające działają poprzez pokrycie zębów nadtlenkiem wodoru. Stężenie nadtlenku wodoru wynosi zazwyczaj około 13 procent. Jednak wyższe stężenie może powodować skutki uboczne, w tym wrażliwość. American Academy of Pediatric Dentistry odradza stosowanie pasków wybielających na małych dzieciach. Nawet jeśli nie masz obaw co do wpływu nadtlenku wodoru na młode zęby, paski wybielające mogą być niebezpieczne.

Oprócz potencjalnej wrażliwości, paski wybielające mogą również uszkodzić tkankę dziąseł. Chociaż są one generalnie bezpieczne, gdy są stosowane zgodnie z instrukcją, używanie ich częściej niż jest to zalecane może spowodować podrażnienie dziąseł. Ważne jest również, aby pamiętać, że paski wybielające powinny być stosowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli zauważysz, że paski wybielające powodują podrażnienia lub wrażliwość, zaprzestań ich stosowania.

Wybielanie zębów może pomóc w uzyskaniu jaśniejszego i bielszego uśmiechu, ale nigdy nie należy stosować produktu u dziecka przed pojawieniem się zębów stałych. Ponadto stosowanie pasków wybielających na zębach dziecka bez odpowiedniego nadzoru może spowodować uszkodzenie jego zębów. Ryzyko połknięcia paska jest zbyt duże. Twoje dziecko może zjeść paski i przypadkowo je połknąć, co jest niekorzystne dla jego zdrowia i zębów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane